Cleaner do rzęs to kosmetyk, który służy przede wszystkim do oczyszczania rzęsy.  Preparat ten to doskonały odtłuszczacz do rzęs, który służy do oczyszczenia z substancji oleistych zawartych w kosmetykach, naturalnego sebum i łoju.

Cleaner do rzęs składa się z wody, alkoholu, AA oraz silane. Woda jest podstawowym składnikiem każdego preparatu, gdzie odpowiada za rozpuszczenie wszystkich składników. Drugim istotnym składnikiem jest alkohol, jego rolą jest oczyszczenie rzęs, odparowanie z nich wody i pozostawienie suchej i przygotowanej do zabiegu rzęsy.

Żaden cleaner do rzęs sztucznych nie obędzie się bez kwasu arachidonowego (AA), który pełni rolę zmiękczającą rzęsy. Ostatnim składnikiem cleanerów do rzęs jest związek krzemu i wodoru, czyli silane, które stosuje się przy modyfikacji powierzchni wypełniaczy. Dzięki temu uzyskuje się właściwości hydrofobowe oraz oleofobowe.

Cleaner do laminacji rzęs – Piękny, długotrwały efekt po zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs!

Każda z nas chciałaby mieć piękne i długie rzęsy. Jeśli natura poskąpiła nam długich, ciemnych i gęstych włosków, całą nadzieję pokładamy w nowoczesnych kosmetykach do makijażu. Przez wiele lat testujemy różne tusze do rzęs, poszukując kosmetyku doskonałego… ale nie oszukujmy się – Bez względu na to, jak bardzo byśmy się starały, żaden, nawet najlepszy tusz do rzęs, nigdy nie zapewni takiego efektu, jak zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs! Jeśli aplikację przeprowadzi wprawna i doświadczona Stylistka, rzęsy będą wyjątkowo piękne, zalotne i trwałe. W końcu nie po to leży się bezczynnie przez dwie godziny, aby nazajutrz wszystkie rzęsy się posypały... No kaman!

Na szczęście każda profesjonalna Stylistka wie, jak sprawić, żeby jej Klientka mogła długo cieszyć się pięknymi rzęsami po aplikacji. Tajemnica tkwi w prawidłowym przygotowaniu naturalnych włosków, co jest kluczowym elementem dla przeprowadzenia udanej stylizacji. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie rzęs z zanieczyszczeń i resztek makijażu, do czego niezbędny jest profesjonalny odtłuszczacz do rzęs.

Cleaner do rzęs – Niezawodny preparat do przedłużania i zagęszczania rzęs

Cleaner do laminacji rzęs to preparat, od którego zawsze powinno się rozpoczynać aplikację rzęs, gdyż doskonale przygotowuje on naturalne włoski do przeprowadzenia prawidłowego zabiegu przedłużania i zagęszczania. Już sama jego nazwa wskazuje, że cleanser do rzęs do produkt do oczyszczania włosa – “clean” z języka angielskiego oznacza właśnie “myć” i “czyścić”. Cleanser do rzęs służy do oczyszczania i odtłuszczania naturalnych rzęs z substancji oleistych zawartych w kosmetykach oraz naturalnie wydzielanego przez skórę łoju i sebum. Choć nie każdy producent podaje dokładny skład swoich preparatów, każdy polski cleaner do rzęs jest mieszanką wody, alkoholu, AA i silane.

Cleanser do rzęs – skład produktu:

  • Woda – Podstawowym składnikiem każdego cleanera jest woda, która odpowiada za rozpuszczenie wszystkich pozostałych składników.
  • Alkohol – Na drugim miejscu znajduje się alkohol, który oczyszcza rzęsy z tłustych substancji i powoduje odparowanie wody w celu pozostawienia suchych rzęs.
  • AA, kwas arachidonowy – Żaden odtłuszczacz do brwi i cleaner do rzęs nie obejdzie się również bez użycia kwasu arachidonowego. AA pełni w kosmetyce funkcję substancji zmiękczającej, ma więc za zadanie zmiękczać rzęsy.
  • Silane – Ostatnim składnikiem odtłuszczacza do rzęs jest silane, czyli związek krzemu i wodoru. Związki krzemu z wodorem stosuje się przy modyfikacji powierzchni wypełniaczy nieorganicznych i barwników, dzięki czemu stają się one hydrofobowe, hydrofilowe, oleofobowe.

Cleaner do laminacji rzęs – Niezbędny w salonie każdej stylistki!

Po zapoznaniu się z dokładnym składem produktu nie ma wątpliwości, iż odtłuszczacz do rzęs jest absolutnie niezbędny do przeprowadzenia udanej aplikacji sztucznych rzęs. Cleaner do rzęs pozytywnie wpływa na przyczepność syntetycznych włosków do naturalnych, gdyż doskonale usuwa z nich wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby obniżać skuteczność kleju. Ze względu na zawartość alkoholu rzęsy są doskonale oczyszczone i pozbawione nadmiaru wilgoci.

Dlatego w kosmetyczce profesjonalnej Stylistki rzęs nigdy nie może zabraknąć cleanera do laminacji rzęs. Jeśli naturalne włoski Klientki nie zostaną dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, syntetyczne rzęsy nie będą się dobrze trzymały. Zabieg okaże się nieudany, efekt krótkotrwały, a Klientka nie będzie zadowolona… Możesz tego uniknąć! Zadbaj o to, aby w Twoim salonie zawsze znajdował się odtłuszczacz do laminacji rzęs i zawsze rozpoczynaj od niego każdą stylizację. Po użyciu cleanera warto zastosować również primer do rzęs...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium